HAKKINDA

Ali Rıza Babaoğlan bugüne kadar Türkiye’de IBM, SAP, GE gibi firmalarda görev almış ve Linkedin’in Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Bölge Direktörlüğü görevini şirketin İrlanda ve Amerika ofislerinde çalışarak üç yıl süre ile yürütmüş bir Bilişim Sektörü profesyonelidir. Kurumsal dünyada çalıştığı 10 yıllık süre içerisinde kamu ve özel sektörde farklı projelere imza atma imkanı yakalayan Babaoğlan’ın çalışmaları yurtiçinde ve yurtdışında bazı ortamlarda yankı bulmuştur. (1, 2, 3)

Babaoğlan, Türkiye’ye döndüğü 2015 yılından bu yana melek yatırımcılık ve girişim fonlaması alanlarında çalışmalara odaklanarak halen REMPeople.com (Perakende Denetimi)PandoraReality.com (Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik)Ekranisleri.com (İkinci Ekran Medya Çözümleri)Lokalist.co (Google Adwords Yönetimi)Temizlikyolda.com (Temizlik Pazaryeri) ve Segmentify.com (e-Ticaret Dönüşüm Optimizasyonu) gibi internet şirketlerinde yatırımcı ve yönetim kurulu üyesi gibi farklı görevlerde bulunmaktadır.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu‘nda (DEİK) Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi üyesi olarak çalışmalarına devam eden Babaoğlan’ın yatırım yaptığı şirketlerden birisi, 2016’ın ilk çeyreğinde yüksek bir değerleme ile satılmıştır. (1)

Halen birçok televizyon programına katılarak Bilişim sektörünün farklı alanları üzerine değerlendirmeler de yapan Ali Rıza Babaoğlan, Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği eğitimini ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını burslu olarak tamamlamıştır.

Sosyal sorumluluk tarafında da çalışmalarına devam eden ve halen aktif olarak Yeni Bir Lider Derneği’nde genç profesyoneller ile üniversite öğrencilerinin liderlik çalışmalarına destek olan Babaoğlan, öğrenciliği döneminde de Birleşmiş Milletler Gönüllüsü olarak İtalya’nın Spoleto ve Kenya’nın Nairobi ve Mombasa şehirlerinde UNDP Millennium Development Goals programı için çalışmalar yürütmüştür. (1,2,3)

Dünyaca ünlü global bir organizasyon olan Junior Chamber International (JCI) tarafından 2009 yılında Türkiye’nin On Başarılı Genci Ödülüne (TOYP) layık görülen Babaoğlan, 2008 yılında IBM tarafından En İyi 75 Mühendislik Öğrencisi arasına seçilerek IBM Zurich Araştırma Merkezinde özel bir inovasyon eğitimine davet edilmiş ve katılmıştır. Babaoğlan, 2007 yılında da Microsoft tarafından En İyi Öğrenci Çalışan Ödülüne layık görülmüştür. (1, 2, 3)

Azerbeycan, İtalya, Almanya, İrlanda, Mısır, Amerika, Ukrayna, Lübnan ve İngiltere gibi ülkelerde yaptığı konuşmalarının yanı sıra, ülkemizde de birçok özel kurum ile Webrazzi, TEDx & FuckupNights gibi etkinliklerde de konuşmalar yapan Ali Rıza Babaoğlan’ın ismi yaptığı çalışmalar neticesinde halen Dünya’nın En Başarılı Gençleri Listesi’nde yer almaktadır.

Takip Edin:

Online Bilgiler: Wikipedia | Ekşisözlük | Google: (Babaoğlan, Babaoğlu)
Videolar: Youtube | Dailymotion | Vimeo
Sosyal Ağlar: Twitter | Facebook | Instagram | Pinterest

Babaoğlan Profesyonel konuşmalarını Speaker Agency Konuşmacı Ajansı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için konuşmacı sayfası: Ali Rıza Babaoğlan
Buradan e-mailiniz kayıt ederek güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.