Bilkentli Girişimciler ile Girişimci Kahvaltısı

Bilkentli Girişimciler ile Girişimci KahvaltısıBilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü faaliyetlerini bir süredir takip ettiğim ve Ankara‘da oldukça önemli etkinliklere imza atan örnek bir öğrenci topluluğu.

Ankara Start-up Zirvesi başta olmak üzere çok farklı önemli etkinliklerin yürütücüsü bir gönüllü arkadaşlar, en son içerisinde SAP Münih ofisi ziyaretinin de bulunduğu BusinessTalks in Munich etkinliği gerçekleştirdiler.

Bir süredir yürüttüklerini öğrendiğim “Girişimci Kahvaltıları” etkinliği ise sektörün farklı alanlarında başarıya ulaşmış emektarlarını, BGGK üyesi öğrenciler ile bir Pazar kahvaltısında bir araya getirmeye çalışan farklı bir konsept.

Bir süredir yürütülen serinin 8 Nisan‘da yapılan ayağına ise konuşmacı konuk olarak beni davet etmeyi uygun görmüşler.

Elimden geldiğince bu tip etkinliklere zaman ayırmaya çalışan ve genç arkadaşlarıma yön verme telaşında olan birisi olarak 15’den fazla Bilkent Üniversiteli arkadaşlarla yaptığımız kahvaltı benim adıma da oldukça faydalı oldu.

“Bilişim Sektöründe Kariyer”, “İnternet Girişimciliği” ve “Hayatın Farklı Yönleri” üzerine fikir paylaşımı yapma imkanı elde ettiğim etkinlikte, üniversite yıllarında gerçekleştirdiğim Marro.ws projesi başta olmak üzere bugüne kadar bilişim sektöründe edindiğim deneyimlerden, yaptığım hatalardan ve bundan sonra yapmayı planladıklarımdan konuşma şansım oldu.

Etkinlik sırasında ve sonrasında Twitter‘dan da soru-cevap yaptığımız ve çok faydalı olduğuna inandığım bu tip etkinliklerin farklı üniversite ve şehirlere de yaygınlaşmasını dilerim.

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Bilkentli Girişimciler ile Girişimci Kahvaltısı' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.