Como Gölü Seyahat Notlarım

Como Gölü Seyahat Notlarım2012 yılı Ocak ayında çalıştığım şirketin etkinliği için ikinci kez bulunma fırsatı yakaladığım Milano’da, Como gölünü ve çevresini görme şansına eriştim.
Bu seyahatimdeki bazı notları sizlerle paylaşmak isterim.

Genel Bilgiler:

Como gölü İtalya ve İsviçre arasında bulunmakta.

Yaklaşık 150 KM’lik alana yayılmış ve İtalya’nın en büyük göllerinden birisi olan Como Gölü Madonna, George Clooney, Ronaldinho ve Sylvester Stallone gibi ünlülerin göl çevresinde aldığı evlerlede meşhur.

Bu kadar ünlünün ev almasına şaşmamak gerekiyor. Gerçekten gizli bir cennet burası, görülmeye oldukça değer yerler arasında.

Ulaşım:

Göl, Milano merkezine 80 KM uzaklıktaki Como şehrinde bulunmakta. Milano’dan kalkan trenler ile yaklaşık bir saatlik sürede Como‘ya ulaşmak mümkün. Şehir merkezindende gölün kıyısına gitmek için vapur seferleri ya da taksi kullanılabilecek yöntemler arasında. Vapurların sadece bazı saatlerde kalkıyor. Gitmeden bu saatleri kontrol etmekte fayda var. Taksi kullanmayı düşünenlere de yol konusunda bir uyarıda bulunmak isterim. Yollar oldukça virajlı ve bu yüzden mide bulantısı yapabilir.

Görülecek Yerler:

Asıl görülmesi gereken yer her ne kadar Como Gölü diye geçse de, etrafında bulunan Bellagio, Varenna gibi ellinin üzerindeki kasabada oldukça görsel anlar yaşamak mümkün. Bu kasabaların hepsini gezmesi epey zaman alacak olsa da her biri buna değecek yerlerden. Özellikle Varenna kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Oldukça küçük olan bu kasaba da tren istasyonu da bulunmakta, o nedenle dönüş güzergahında son durak olarak değerlendirilebilir.

Faydalı Linkler:

Gitmeden önce okunması gereken güzel bir yazı:

İtalya’nın İsviçre sınırında bir cennet: Como Gölü

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Como Gölü Seyahat Notlarım' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.