Linkedin’de Etkin Kariyer Yönetimi için 7 Yöntem

Linkedin’de Etkin Kariyer Yönetimi için 7 YöntemLinkedIn, 160 milyonu aşan üyesiyle 2003 yılında kurulmuş internet sitesi.

Türkiye’de ise Facebook ve Twitter‘dan sonra yeni internet trendi olarak görülmeye başlandı. Fakat bu daha öncekilere göre biraz daha farklı çünkü iş sektörü ve profesyonel networking odaklı.

Kullanıcılarına ilgilendikleri sektörlere ilişkin gelişmeleri anlık olarak takip etme imkanı sunan iş dünyasına yönelik bir servis.

Türkiye’de 1 milyon üyeye 2012 Haziran ayında ulaşan LinkedIn, doğru şirketi ve işi bulmaya çalışan profesyonellerin buluşma noktası halinde.

Hatta öyle ki bu ağ üzerinde Türkiye’nin ilk yarışması bile düzenlendi.

Ballantine’s tarafından düzenlenen yarışma iyi bir eğitim almış, kariyer basamaklarını hızla tırmanan, başarılı ve sosyal yaşamda etkin, 18-40 yaş arası genç profesyonelleri hedefliyordu. B100 isimli yarışmasında ilk üçe girenlere İskoçya’da ki Linn House şatosunda 3 günlük tatil imkanı sunuluyordu.

Bende bu yarışmaya katılan kişilerden birisiydim ve yarışmada ilk üçe girme imkanı elde ettim. Bugünden sonra, bana LinkedIn kullanımı ile ilgili sorulan soru sayısı giderek arttı.

Ben gelen bu sorulara daha etkin cevap vermek amacıyla yeni bir çalışma hazırladım.

“LinkedIn’de Etkin Kariyer Yönetimi için 7 Yöntem” isimli sunuma aşağıdan ulaşabilir ve bu konudaki yorumlarınızı benimle paylaşabilirsiniz.

* Tüm sunumlara ulaşmak için tıklayın.

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Linkedin’de Etkin Kariyer Yönetimi için 7 Yöntem' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.