SAP SAPPHIRE NOW 2011 İzlenimlerim

SAP SAPPHIRE NOW 2011 İzlenimlerimBu yıl 7 – 11 Kasım tarihleri arasında SAP‘nin en büyük müşteri ve teknoloji etkinliği olan SAP SAPPHIRE NOW 2011 için Madrid’deydim.

Türkiye’den yaklaşık 70 kişilik bir heyet ile katıldığımız etkinlik, SAP‘nin yeni teknolojilerini dünyaya tanıttığı en önemli etkinliklerden birisi. İlk kez bu yıl SAP TechEd etkinliği ile birlikte gerçekleşen SAPPHIRE NOW‘da özellikle SAP’nin sosyal medya alanındaki çalışmalarını yakından görme ve proje yöneticilerinden dinleme imkanı elde ettim.

Etkinlikte SAP eş başkanı Jim Hagemann Snabe SAP’nin 2015’e doğru vizyonunu “Geleneksel SAP ÇözümleriMobiliteBulut Bilişim ve Bellek İçi Bilişim” olarak dört kalemde kısaca özetledi ve sonra detaylara geçildi. Ünlü aktör Gabriel Byrne sahne aldı ve Einstein’ın ünlü formülü E=mc^2 formülünün; çağımızdaki kurumlara (E: Enterprise, M: Mobility, C: Cloud, IMC: InMemoryComputing kabul edilirse) E=mc(imc)^2 olarak adapte olacağını söyleyerek beni benden aldı.

İkinci günün açılış konuşmasını ise SAP CTO’su Vishal Sikka yaptı ve konuşmasının büyük kısmını HANA ve bellekiçi teknolojilere ayırdı. Vishal, HANA konusunda gerçek müşteri örnekleri vererek tartışılan formüllerin nasıl hayata geçtiğini özetledi. Veri analizini 100 bin kat artıran bir müşteri örneğini verdi ve RedBull ekibini sahneye davet etti. RedBull ekibi ile F1’de ki başarılarının sırlarını ve çalışma stratejilerini konuşan Sikka, tüm kurumları HANA ile kendi rekorunu kırmaya, 100 binler kulübüne katılmaya davet etti.

Açılış konuşmaları sonrasında devam eden sunumlarda ve yuvarlak masa toplantılarında yüzlerce başarı öyküsü konuşuldu, tartışıldı. Türkiye’de ki SAP projelerinden BEDAŞ ve Yapı Kredi Bankası‘da, SAPPHIRE NOW’da kendi başarı hikayelerini dinleyicilere aktarıldı.

İlk kez aynı tarihlerde düzenlenen SAP SAPPHIRENOW ve TechEd’in kapanışı da gerçekten olağanüstüydü. Kendisi de sıradışı kurgusunu ve karmaşık süreçlerini SAP sistemleri kullanarak tasarlayan dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque de Soleil Madrid’in en büyük kapalı alanlarından birinde 10 binden fazla izleyiciye olağanüstü bir gösteri sundu. Böylece Cirque de Soleil‘i ilk defa canlı izleme imkanım oldu. Sonrasında ise Anastacia sahneyi aldı ve unutmayacağım bir konser verdi.

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'SAP SAPPHIRE NOW 2011 İzlenimlerim' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.