Silikon Vadisi Günlerim

Silikon Vadisi GünlerimBu yıl Temmuz – Ağustos döneminde Amerika’nın San Francisco bölgesinde Silikon Vadisi olarak anılan topraklardaydım.

Üniversite dönemimde birlikte Marro.ws isimli startup’ı ortaya çıkardığımız çalışma arkadaşımla birlikte, silikon vadisi merkezli birçok start-up’ın doğduğu nokta olan Standford Üniversitesi’nden, Facebook, Zynga, Tagged, Google, Yahoo, Deloitte gibi firmaların ofislerine kadar birçok yerde zaman geçirme,  bu şirketlerin çalışanlarıyla sohbet etme ve fikir alışverişi yapma imkanım oldu.

Start-up Coffee konseptinden, Silikon Vadisinin start-up partilerine kadar birçok etkinliğe katılma şansı elde ettim.

Hayallerinin peşinden koşan ve daha hızlı yol katetmek için Amerika’ya, Silikon vadisine gelen ve burada yaşamaya çalışan yirmi den fazla Türk girişimci ile tanıştım.

Yaşadıklarım, gördüklerim ve Türkiye’ye döndükten sonra hissettiklerimi paylaşmak çok kolay olmasa da, dönmeden birkaç gün önce TRT Haber‘de yayınlanan ve Serdar Kuzuloğlu’nun sunduğu Sosyal Medya programına canlı bağlanarak bazı bilgi paylaşımları yapma imkanım oldu.

Silikon Vadisinde neler olduğuna ilişkin yorumlarımı izlemek isterseniz:


Silikon Vadisi Değerlendirmesi – Ali Rıza BABAOĞLAN from Ali Rıza BABAOĞLAN on Vimeo.

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Silikon Vadisi Günlerim' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.