Türkiye'de Girişimcilere Verilen Finansal Destekler ve Etkinliği

Türkiye’de Girişimcilere Verilen Finansal Destekler ve EtkinliğiBir girişimcinin yaşamsal döngüsünde en çok sıkıntı çektiği aşama başlangıç ve erken aşamadır.

Bunun sebebi, sürdürülebilir ve yenilikçi bir iş planı yaratmanın ve bunu hayata geçirebilmenin riskli bir süreç olmasıdır.

Bu aşamada girişimciler kendisini hem maddi hem de manevi anlamda destekleyecek araçlara ihtiyaç duyar. Bu araçlar genellikle melek yatırımcılar, girişim sermayeleri ve kamu destekleridir.

Politika yapıcılar piyasa düzenine müdahale etmeden bu tür finansal araçları olabildiğince ulaşılabilir ve etkin hale getirmelidir.

Kamunun girişimciliğe yönelik finansal destekler geliştirmesi de ayrı bir önem teşkil etmektedir.

Son yıllarda kuruluş aşamasından çıkış aşamasına kadarki süreçte destek, hibe ve eğitim programlarının yanı sıra finansa erişimin kolaylaştırılmasına yönelik birçok önemli adım atılmıştır.

2012 yılı da girişimcilik ekosisteminde kamu desteklerinin yoğunlaştığı bir dönem olmuştur.

Alt tarafta yer alan rapor TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) araştırmacılarından İpek Beril Benli‘nin bu konuda yaptığı çalışmaların sonucu niteliğindedir.

Turkiye de Baslangic Asamasindaki Girisimcilere Verilen Finansal Desteklerin Etkinligi – TEPAV

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Türkiye’de Girişimcilere Verilen Finansal Destekler ve Etkinliği' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.