Twitter Türkiye Ziyareti

Twitter’ın Türkiye ZiyaretiTürkiye’de son döneme damgasını vuran olaylara ilişkin en etkin ortamlardan birisi olarak yer eden Twitter’ın üst düzey yöneticileri geçtiğimiz hafta Türkiye’deydi.

Siyasi eksendeki etkisi kurucusu Jack Dorsey tarafından “geçici otonom bölge” (kişilerin daha önce belirlenmemiş bir zamanda ve bir konuda, belirli bir amacı hayata geçirmek için bir araya gelerek gruplaşması ve eylemleri gerçekleştirip dağılması) olarak tanımlanan Twitter, 2012 yılında verdiğim bir röportaj da belirttiğim üzere Gündem Belirleme ve özellikle İç Politika‘da ciddi etkilere sahip.

Bu etkilerin doğru anlaşılması ise etkin bir Dijital Politika ve Dijital Vatandaş Memnuniyeti çalışması gerektirmekte. Bu konuda nacizane olarak yön göstermek ve süreci hızlandırmak adına hazırladığımız bir kitapta mevcut.

Tüm bunlar ışığında gerçekleşen Twitter’ın gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretini yorumlamak ve izlenimlerimi aktarmak adına geçtiğimiz haftalarda bir canlı yayına konuk oldum. Değerlendirmelerimi alt taraftan izleyebilirsiniz.


ÜLKE TV: Twitter’ın Türkiye Ziyareti – Ali Rıza Babaoğlan

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Twitter’ın Türkiye Ziyareti' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.