Personal · Türkçe

Yeni Görev: Kuzey Avrupa’ya Uyum Sağlamak

Profesyonel iş hayatıma başlayalı 5 yıl oldu.

Öğrencilik yıllarımın son 2 yılında yarı zamanlı olarak Microsoft Türkiye‘de aldığım farklı görevleri de katarsam, 7 yıldır çalışıyorum.

Bu 7 yıllık süre içerisinde; Microsoft (Staj ve Yarı zamanlı çalışma), Tübitak (Bilgisayar Mühendisi), IBM Türkiye (Kamu Sektörü Satış Yöneticisi) ve SAP Türkiye (Merkezi ve Yerel Yönetimler Sektör Yöneticisi ve Mobil Çözümler Satış Lideri) gibi farklı firmalarda etkin görevler aldım.

Profesyonel iş hayatını dünya devi firmalarda çalışarak öğrendim.

Farklı projeler için Garry Kasparov dahil dünya çapında etkili isimlerle çalışma ve onların deneyimlerinden faydalanma imkanım oldu.

Sosyal medya’da (Twitter, Facebook, Linkedin) beni takip edenler bilirler; bu dönemi her zaman ilgi alanım olan Türk internet sektörüne de aktif katılımlar yaparak geçirdim.

İnternet alanında yurtiçinde ve yurtdışında, gerek dinleyici gerek konuşmacı olarak katıldığım konferanslarda farklı paylaşımlarda bulundum ve 2011 itibariyle 3.000’in üzerinde dinleyiciye konuşma yaptım.

Ayrıca bu dönemde Marro.ws isimli bir internet projesi gerçekleştirdim ve girişimcilik alanında oldukça ciddi deneyimler elde ettim. Bu süreçle ilgili tüm detaylar “Hakkımda” sayfasında mevcut. Daha hızlı göz atmak isterseniz Pinterest‘i de kullanabilirsiniz.

Hayatım böyle sürüp giderken 26 yaşını bitirdiğim gün aldığım bir teklifi değerlendirmeye ve bugüne kadar farklı teknoloji firmalarında edindiğim kurumsal deneyimi her zaman içerisinde bulunmak istediğim internet dünyası ile birleştirmeye karar verdim.

Artık Linkedin’in Avrupa merkez ofisinde Türkiye pazarında sorumlu direktör olarak çalışıyor olacağım.

Dolayısıyla artık İrlanda’da yaşıyorum ve kariyerime yurtdışı deneyimi ekliyorum. Artık Kuzey Avrupa iklimine ve yaşayış tarzına alışmaya çalışacağım.

Benim için oldukça önemli olan bu değişikliği, sizlerle paylaşmak istedim.

Başlangıç olarak geçtiğimiz günlerde Webrazzi Summit 2012’de Linkedin’in Türkiye Stratejileri üzerine bir sunum gerçekleştirdik.

Eğer Linkedin ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Avrupa Bölge Yöneticisi Ariel Eckstein’in ülkemizde NTVMSNBC ile yaptığı röportaja da bu adresten erişebilirsiniz.

Similar Posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *