Yeni Twitter Reklam Seçenekleri

Yeni Twitter Reklam SeçenekleriTwitter’ın uzun zamandır üzerine çalıştığını bildiğim, son kullanıcılar için oluşturulmuş Yeni Twitter Reklam Seçenekleri bugün itibariyle Amerika ve Kanada’da aktif hale geldi.

Daha önce sadece kurumsal tarafta aktif olan ve aylık 5.000 $ mertebesinde bütçe gerektiren Twitter Promoted Ads ve Twitter Promoted Accounts özellikleri böylece son kullanıcılara da açılmış oldu.

Kullanıcıların https://ads.twitter.com/home adresine girerek kendi profillerini veya yazmış oldukları Twitter mesajlarını ön plana çıkarabilecekleri sistem ile Twitter gelirlerini ciddi ölçüde arttırmayı ve pazar değerini büyütmeyi amaçlıyor.

Kullanıcıların mesaj başına en az 0.1 $ ile 1.5 $, takipçisi başına ise 0.1 $ ile 2.5 $ arası bir değerlendirme tanımlamasını isteyen sistem ile Twitter’ın ciddi bir gelir kalemi oluşturacağı çok açık.

Benimde duyurulduğu gün @alibabaoglan hesabımda kullanmaya başladığım Twitter Ads sistemiyle aylık 90 $ ödeme karşılığında günlük 21 ile 32 arası değişen takipçi kazanabilmek ve aylık 150 $ karşılığında Twitter mesajlarınıza günlük olarak 31 ile 46 arası tıklanma almak mümkün olabilecek.

Twitter, bu yeni özelliği ile pazarlama ve gelir noktasında fark yaratacağını biliyor ama tek endişesi sistemin ayakta kalabilmesi. Oluşabilecek talep fazlası teknik kapasite anlamında sorun yaratabilir. Bunu da gözden kaçırmamak gerekiyor.

Similar Posts:
About

Ali is a seasoned business leader and executive with 10 years of diverse experience in Digital and Commercial areas of IT industry. He gained broad experience in managing on-demand (cloud) and on-premise offerings in both Public and Private sectors in Turkey and UK&I.'Yeni Twitter Reklam Seçenekleri' has no comments

Be the first to comment this post!


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Ali Rıza Babaoğlan | All Rights Reserved, part of Grow in EMEA Investment Advisory group.